Logo

Paweł Siekierski



Chirurg-Proktolog  –   Paweł Siekierski

Kim jest lekarz proktolog ?

Problemy proktologiczne są bezpośrednio związane z flebologią. Hemoroidy czy ich zapalenia i zakrzepice są codziennie spotykane w gabinecie flebologicznym. Często obie te grupy chorób mogą nieść wspólny początek. Ich wspólne źródło może znajdować się w jamie brzusznej w okolicy naczyń. Stany zapalne tych miejsc powodują zaburzenia w przepływie krwi żylnej co ma istotny wpływ na stan naszych naczyń. W związku z tym proktologia i flebologia to dziedziny, które się przenikają – powinny być leczone i prowadzone wspólnie.

Proktologia to dziedzina chirurgii, która zajmuje się chorobami dolnego odcinka przewodu pokarmowego, zatem jelitem grubym, które możemy podzielić na kątnicę, okrężnicę i odbytnicę przechodzącą następnie w kanał odbytu i odbyt. W związku ze znacznym unaczynieniem tego obszaru często spotykane są tu zmiany naczyniowe.

Lekarz proktolog:

✔️zapobiega

✔️diagnozuje

✔️leczy dolegliwości nierzadko postrzegane przez pacjentów jako wstydliwe i bolesne, przez co często zgłaszają się do niego zbyt późno.

Zupełnie jednak niepotrzebnie – specjalista proktolog to lekarz jak każdy inny a problemy proktologiczne to przypadłości które trzeba leczyć.

Jakie dolegliwości leczy proktolog ?

Choroby, którymi zajmuje się proktolog, przez samych pacjentów często są wypierane lub bagatelizowane. To ogromny błąd. Wielu z nich należy się przyjrzeć pod kątem diagnostyki nowotworowej a zgodnie z główną zasadą medycyny – lepiej zapobiegać, niż leczyć.

Choroby diagnozowane przez proktologa to:

-hemoroidy

-nietrzymanie stolca

-szczelina odbytu

-ropień okołoodbytniczy

-zakrzepica naczyń okolicy odbytu

-uchyłki jelita grubego

-wrzodziejące zapalenie jelita grubego

-nowotwory jelita grubego (trzeci najczęściej występujący nowotwór u mężczyzn!)

Z jakimi objawami zgłosić się do proktologa?

Nieprzyjemne dolegliwości i uczucie dyskomfortu z dolnego odcinka przewodu pokarmowego może obejmować:

-ból w dolnej części jamy brzusznej

-wyczuwalna zmiana w okolicy odbytu

-zaparcia

-biegunki

-krew lub śluz w stolcu

-świąd odbytu

Jeżeli masz jakiś z wymienionych objawów koniecznie zgłoś się do proktologa.

CENNIK :

-konsultacja lekarska u chirurga-proktologa-200 zł ( koszt wizyty obejmuje konsultację , wypisanie recept oraz badanie per rectum )